Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Üniversite Kontenjanları

Yurtdışında Dikey Geçiş Üniversite Kontenjanları

Dikey geçiş yapmak, aldığınız iki yıllık eğitimi tamamlayarak 4 yıllığa çıkarmak ve mavi diploma sahibi olmak için artık yurt dışında öğrencilik hayatınıza devam edebilirsiniz. Ülkemizdeki şartları aratmayan tam olarak vâkıf olmanızı sağlayan okullara kayıt yaptırmak ise sanıldığından çok daha kolay. Yurtdışında öğrenci olmak istiyor ve anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde yurtdışında dikey geçiş üniversite kontenjanları hakkında bilgi almak istiyorsanız en yetkili kuruluş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerine gitmeli veya arayarak bilgi almalısınız. Genel olarak söylemek gerekirse kontenjan sorunu yaşamayacaksınız çünkü okulların oldukça geniş bir başvuru tarihi var. 12 ay boyunca başvuru kabul etmelerinin yanı sıra çok sayıda öğrenciye kucak açıyor olmaları da kontenjan sorunu yaşamanızın önüne geçecektir.

Üniversitenin kabul işlemleri için öncelikle iki yıllık ön lisans diplomasına ihtiyaç var ve bir de yıllık yatırmanız gereken yıllık makul eğitim ödeneği ile transkriptiniz gerekiyor. Bunların dışında herhangi bir zorunluluk getirmedikleri gibi sınavlara girmenize de gerek kalmıyor. DGS sınavı ve taban puan uygulaması gibi bir durumun olmaması da kontenjan sorununu ortadan kaldırıyor. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde yurtdışında dikey geçiş üniversite kontenjanları konusunda çok daha detaylı bilgiyi üniversitelerin web sitesinden alabileceğiniz gibi başvuru ve kayıt işlemleri ile ilgili tek yetkili olan Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile görüşerek de aklınızdaki soruların hepsini çözümleyebilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Kendinize oluşturacağınız kariyer için sağlam adımlar atmanız gerekir. Bu nedenle bir an önce başvuru yapmak için Eurostar yetkilileri ile görüşmelisiniz. Sizlere bunca yıllık tecrübeleri ile yardım edecekleri gibi hayalini kurduğunuz eğitimi en iyi şekilde almanızı da sağlayacaklardır. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde yurtdışında dikey geçiş üniversite kontenjanları konusunu kafanıza takmadan hiçbir sınava girmeden elde edebileceğiniz bu şansı mutlaka hayata geçirmelisiniz.

Modern tesisler, doğa ile iç içe bir yaşam ve tabii ki pek çok farklı kültürden gelen öğrencilerle beraber olma fırsatı daha iyi bir öğrencilik geçirmenizi, eğitim alırken aynı zamanda sosyalleşmenizi ve ucuz rakamlara kaliteyi yakalamanızı da sağlayacaktır. Umudunuzu yüksek tutacağınız, sınavsız, kontenjan derdi olmadan eğitim sürecini başlatacağınız üniversitelerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerinden alabilirsiniz.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!