Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Tercihleri

Yurtdışı Üniversitelerine Dikey Geçiş

Yurtdışı Üniversitelerine Dikey Geçiş

Eğer dikey geçiş yapmayı düşünüyor ve ders çalışarak DGS sınavlarına hazırlanıyorsanız. Size sınava girmeden hemen yurt dışında anlaşamalı olduğumuz üniversitelerde istediğiniz lisans bölümüne kayıt yaptırmanızı öneririz. Son yıllarda ülkemizdeki öğrencilerin sıklıkla rağbet ettiği ve aldıkları eğitimlerle iş konusunda sıkıntı yaşamadıkları bu okullarda siz de hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı bulabileceksiniz. Yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş üniversite tercihleri içinde mutlaka ilginizi çeken bir bölüme başvuru yapmalısınız. Örneğin Mimarlık fakültesinde okuyabilir, iki yıllık ön lisansınızı Mimarlık bölümünde tamamlayabilirsiniz. Yahut Mühendislik alanında eğitim almak istiyorsanız bu bölümlerden birine başvurmanız çok daha iyi bir tercih olacaktır. Tabii ki tercih yaparken aldığınız iki yıllık eğitimi de göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Daha önce gördüğünüz pek çok dersten muaf olabilmek için tercihinizi yaparken bölümleri bu şekilde de düşünebilirsiniz. İster Mimarlık ister Mühendislik gibi alanlarda lisans tamamlama eğitimi alın sonuç her şekilde kaliteli bir eğitim almanız anlamına gelecektir. Avrupa’nın en iyi okullarından birinde okuyacak, Avrupa kredi transfer sistemi sayesinde aldığınız dersleri tekrar görmeyecek ve muaf tutulacaksınız. Yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş üniversite tercihleri yaparken yıllık makul eğitim ödenekleri ödersiniz ve sınava girmezsiniz. Tüm avantajlarınız bunlarla da sınırlı değil. YÖK denkliği olan okuldan mezun olmanız halinde Türkiye’deki okullardan mezun olan gençlerden hiçbir farkınız kalmayacak ve onlarla aynı haklara sahip olacaksınız.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Ailenizin size yaptığı tüm yatırımları ve sizden beklentilerini karşılayabileceğiniz, onları zorlamadan ekonomik bir eğitim alabileceğiniz üniversitelerimiz dikey geçiş üniversite tercihleri sayesinde geleceğinizi pek çok gencin sahip olmak istediği bir kariyer şölenine çevireceksiniz. Sizlere verilen eğitim sayesinde daha iyi kazanç elde edebileceğiniz mesleklere de sahip olacaksınız. Bu ayrıcalıkların hepsine kavuşabilmek, senenin 13 ayı boyunca kayıt yaptırabilmek için yetkilendirilmiş tek merci olan Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile görüşmeniz yeterlidir. Sizin her türlü evrak işlerinizi takip edecekleri gibi eğitiminizin ilk gününden son anına dek yanınızda olacak ve profesyonel destek vereceklerdir.

Yurtdışı Üniversitelerine Dikey Geçiş Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgâh
  • Pasaport
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!