Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Nedir

Yurtdışı Üniversitelerinde Dikey Geçiş Nedir

Yurtdışı Üniversitelerinde Dikey Geçiş Nedir

Türkiye’deki eğitim şartları ne yazık ki herkesin eşit haklara sahip olmasını zorlaştırıyor. Devlet üniversiteleri kadar vakıf üniversitelerinde de puanlar ve sınavlar söz konusu oluyor. Özellikle ön lisans programlarına kayıt yaptıran ama hayal ettikleri bölümlere dikey geçiş yapmak için DGS sınavına girmeye çalışan öğrenciler düşünüldüğünde yurtdışında okumanın daha avantajlı olduğu görülüyor. Son yıllarda popüler olan ve oldukça rağbet gören yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler; dikey geçiş nedir, nasıl ve ne zaman yapılır? diye merak edenler için hemen söyleyelim ki dikey geçiş işlemi iki yıllık bir ön lisans programından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak anlamına geliyor. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde lisans tamamlama başvuruları esnasında hiçbir sınava girmiyorsunuz. Yani Türkiye’deki sistemin aksine ne sınav var ne de puan. Ayrıca sizleri strese sokacak İngilizce yeterlilik sınavı da olmadığından yalnızca ön lisans mezunu olmanız ve diplomanızla başvuru yapmanız yeterli oluyor.

Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş nedir, nasıl ve ne zaman yapılır? demişken hemen belirtelim ki kayıt ve başvuru işlemleri senenin 12 ayı boyunca yapılabiliyor ve bu konuda tek yetkili kuruluş olan, 30 senedir Avrupa’nın her yerine öğrenci gönderen Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları tarafından yapılıyor. Güler yüzlü ve profesyonel ekipleriyle her türlü sorunuzu cevapladıkları gibi yurtdışında en mükemmel eğitimi alabilmeniz, konfor içinde yaşamanız için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Sizden önce gidip hâla okumakta olan öğrencilerle Facebook topluluklarımız veya Sosyal Medya hesaplarımız üzerinden de görüşerek merakınızı giderebilirsiniz. Senelik eğitim ücretleri makul ödenekler olduğu için neredeyse bedavaya okuyacak ve Avrupa standartlarında bir mavi diploma sahibi olacaksınız. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş nedir, nasıl ve ne zaman yapılır? gibi sorularınız için en yetkili merci olan Eurostar Yurtdışı Eğitim merkez ofisleriyle irtibata geçebilir ve aklınıza takılan her sorunun cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz. Sınava girmeden de dikey geçiş yapabilir, üstelik Avrupa’nın güzel ülkelerinde okuma şansı elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki gibi bir eğitim, yüksek kazançlı bir iş sahibi olabilmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Üniversitelerinde Dikey Geçiş Nedir Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgah
  • Pasaport
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!