Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Sınavı Ve Şartları

Yurtdışı Üniversiteleri Dikey Geçiş Şartları

Yurtdışı Üniversiteleri Dikey Geçiş Şartları

Yerleştirme sınavları ile iki yıllık üniversitelere puanı yeten ama gönüllerinde başka bölümler yatan öğrencilerin lisans tamamlamak için Dikey Geçiş Sınavlarına girdiklerini ve yine taban puan uygulamasına uygun şekilde bölümlere yerleştirildiklerini hepimiz biliyoruz. Öğrencilerin bu bitmez stresi, eğitim alabilmek için bu denli yorulmaları onların hayat kalitelerini düşürmekte ve enerjilerini azaltmaktadır. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş sınavı ve şartları Türkiye’dekine benzememektedir çünkü herhangi bir sınava girmeniz gerekmez ve aynı zamanda ön şart da yoktur. Dil sınavı, DGS sınavı olmadığı gibi lisans tamamlamak için taban puan almaya da gerek yoktur. Tamamen ön lisans diplomanızla özgürce başvuruda bulunabilir ve hemen kayıt işlemlerine başlayarak öğrenim hayatınızın lisans kısmına 3.sınıf itibariyle devam edebilirsiniz.

Ön lisans ve lisans eğitimi arasındaki ders farklılıkları ise Avrupa kredi transfer sistemiyle düzenleniyor ve görmediğiniz dersleri almaya başlıyor, daha önce aldığınız dersleri de tekrar almıyor, tamamen muaf oluyorsunuz. Eğitiminize bir an önce başlamak için kayıt işlemlerinizi tek yetkili ve muktedir olan Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile görüşerek yapabilirsiniz. 30 yıllık deneyimleriyle sizlere en iyi koşullarda eğitim imkânı sunan Eurostar farkıyla siz de Avrupa’da okuyan ve geleceğini sağlam temeller üzerine inşa eden öğrencilerden biri olacaksınız. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş sınavı ve şartları ile alakalı senelik makul eğitim ödeneği yapmanız gerekiyor ki son derece ekonomik olan bu ödenek ülkemizdeki pek çok devlet okulunun harç ödeneklerinden bile çok düşük.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Kendinizi istediğiniz mesleği yapmak için sınav stresinden kurtarın ve puan almadan tamamen hayal ettiğiniz bölümde lisans tamamlayarak geleceğinizi oluşturun. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş sınavı ve şartları ile ilgili her türlü bilgiyi Eurostar ofislerinden alabilir ve aynı zamanda kaydınızı da yaptırabilirsiniz. Sınavsız, tamamen ön lisans diploması ve senelik makul eğitim ödeneği ile dilediğiniz bölümde okuyabilir, 4 yıllık mavi diploma sahibi olabilirsiniz. Dünyanın pek çok ülkesinde ve Türkiye’de geçerli olan mavi diplomanız sayesinde işsizlik yaşamayacak, çok uluslu şirketlerde dahi iş olanağı elde edeceksiniz. Daha fazla detay için web sitemizi ziyaret edebilir, Eurostar ofislerimize uğrayabilirsiniz.

Yurtdışı Üniversiteleri Dikey Geçiş Şartları Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır:

  1. MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  2. MYO Transkripti
  3. İkametgah
  4. Pasaport
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!