Makine Mühendisliği Dikey Geçiş

Makine Mühendisliği Dikey Geçiş

Teknikerlik çok güzel bir meslektir ve elbette iş imkanları da fazladır ancak ülkemizde ön lisans mezunlarının iş bulmak konusunda lisans mezunlarına göre daha az avantaja sahip oldukları da bilinen bir gerçek. Bu yüzden öğrenciler de kendilerine yeni iş imkanları bulabilmek, eğitimlerini lisans düzeyine çıkartabilmek için mühendislik bölümlerine geçmek istiyorlar. Bu istek kendilerini biraz zorluyor çünkü dikey geçiş sınavlarına girmek ve yüksek puanlar almak zorundalar. Bir de okulların kontenjan sorunları var ki, bazen işler gerekten çok daha fazla zorlaşabiliyor. Bu gibi sorunlarla uğraşmadan Makine teknikerliğinden Makine Mühendisliği bölümüne geçiş yapmanın en kolay yolu Kosova üniversitelerinde okumaktır. Özellikle Priştine Universum Üniversitesi makine teknikerliği / teknisyenliği mezunlarına makine mühendisliği dikey geçiş 3. sınıfa doğrudan kayıt yaptırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Paranız ve zamanınız cebinizde kalır çünkü sınavlara girmez, senelik harç ücreti yerine kayıt ücreti olarak senelik 2500 Euro ödersiniz o kadar.

Mühendis olduğunuzda daha iyi işler bulmak için tabi ki mavi diplomanızdan yararlanacaksınız. Ülkemizde de kolayca iş bulabileceğiniz gibi, alacağınız diplomanın ayrıcalıkları sayesinde hemen hemen dünyanın pek çok ülkesinde iyi imkanlarda çalışabilir, işsizlik yaşamadan kariyerinizi hemen başlatabilirsiniz. Priştine Universum Üniversitesi makine teknikerliği / teknisyenliği mezunlarına makine mühendisliği dikey geçiş 3. sınıfa doğrudan kayıt yaptırdığınızda teknikerlik bölümünde okuduğunuz derslerden ortak olanlar varsa muaf olursunuz. Okulda uygulanan Avrupa kredi transfer sistemi sayesinde aynı dersleri yeniden görmeniz gerekmez. Daha önce görmediğiniz dersler da dahil olmak üzere tüm eğitiminiz Türkçe olacaktır.

Türkiye’den giden çok değerli profesörler sayesinde kaliteli eğitim alacak, kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Priştine Universum Üniversitesi makine teknikerliği / teknisyenliği mezunlarına makine mühendisliği dikey geçiş 3. sınıfa doğrudan kayıt yaptırıp hemen lisans eğitimi alabilir, sene kaybı yaşamadan son derece rahat bir öğrencilik hayatı yaşarsınız. Eurostar ve Point Yurtdışı eğitim kurumları size her türlü lisans tamamlama hizmetini verdiği gibi, senenin 12 ayı boyunca başvuru yapmanızı da sağlamaktadır. Yetkili bir kuruluştan alacağınız doğru bilgilerle daha sağlıklı bir eğitime başlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!