Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Başvuru Nasıl Yapılır

Dikey Geçiş Başvuru Nasıl Yapılır

Lisans tamamlama sınavlarına hazırlanmak yerine Kosova’nın popüler okullarından olan Priştine Universum Üniversitesinde okumak istiyorsunuz ama başvuru koşullarını bilmiyorsanız size konuyla ilgili bilgi verelim. Öncelikle yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş başvuru nasıl yapılır sorusunun cevabının hiçbir ön koşul ve sınav olmadığıdır diyerek başlayalım. Yani ülkemizdeki gibi alıştığınız sınavlara veya dil yeterliliğine artık ihtiyacınız kalmayacak. Yapmanız gereken şey, dikey geçiş yapmak istediğiniz bölüme başvurmak için yanınıza sadece ön lisans diplomanızı almanız o kadar. İki yıllık okulunuzdan mezun olmanız yeterli. Bunun dışında ülkemizdeki harç ücretlerinin çok altında bir ücret ile senelik ödemenizi de yapacağınız için öğrenim masraflarınız da ciddi anlamda düşmüş olacak. Yurtdışında okuyacağınız için fazla para harcayacağınızı ya da daha çok sınava girmeniz gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Ülkemizde sınavlardan istediği sonucu alamayan pek çok öğrenci yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelere dikey geçiş başvuru nasıl yapılır sorusunun cevabını tek yetkili olan Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçerek aldıkları için geleceklerine şahane bir başlangıç yaptılar. Sınavlara girmek, dil kurslarına gitmek, taban puan almak için gece gündüz stres içinde çalışmak yerine, konforlu bir eğitimin kapısını araladılar. Dikey geçiş başvurusu yapmak için siz de Eurostar yetkilileri ile temasa geçebilir, sadece diplomanız, makul yıllık ücretiniz ile beraber senenin her ayında kayıt işlemlerinizi yaptırabilir ya da başvuruda bulunabilirsiniz.

Daha önce aldığınız derslerin hepsinden muaf olmanızla beraber Avrupa kredi transfer sistemi sayesinde görmediğiniz dersleri alacak ve sene kaybı yaşamayacaksınız. Dikey geçiş yapıldığında hemen 3.sınıftan eğitime başlayacak. Kariyer planlarınızı da ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Kendiniz için iyi bir gelecek inşa etmek için yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş başvuru nasıl yapılır sorusuna en sağlıklı bilgileri alarak işe başlayabilirsiniz. Sadece eğitiminize odaklanacağınız gibi şehrin ve ülkenin güzel doğasında, kültürel zenginliklerden keyif alarak güzel bir öğrencilik hayatı geçirecek, ekonomik açıdan da bütçenizi zorlamayacaksınız.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgah
  • Pasaport
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!