Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ekşi

Yurtdışı Üniversiteleri Dikey Geçiş Ekşi

Yurtdışı Üniversiteleri Dikey Geçiş Ekşi

İnternette dolaşanlar son zamanlarda sıklıkla Ekşi sözlük yazarlarının bolca bahsettiği yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler ile ilgili entryleri okuyorlar. Okulların avantajlarından, öğrencilerin sorunsuz aldıkları eğitimlerden bahseden ekşi sözlük elbette dikey geçiş yapmak isteyen veya bu okullarda eğitim almak için başvuru hazırlığı yapan gençlerin de ilgisini çekiyor. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler dikey geçiş, ekşi yazarları tarafından sıklıkla işleniyor. Bunun nedeni okulun eğitim sisteminde DGS benzeri bir sınavın olmamasıdır. Bu yüzden pek çok Türk öğrencimiz okullara rağbet gösteriyor ve dikey geçiş yaparak eğitimlerini 4 yıllık lisans düzeyine çıkartabiliyorlar. Ülkemizdeki sistemin dışına çıkmak, kendilerine yatırım yapmak, Avrupa’da ekonomik şartlarda lisans eğitimi tamamlamak isteyenler için bu önemli fırsatı kaçırmamak gerekiyor. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler dikey geçiş ekşi yazarlarının da bahsettiği gibi sınavsız ve senelik makul bir ödenek ile uygun rakamlardan oluşan harç bedellerini kapsıyor. Öğrenciler yurtdışında okumak için avuç dolusu paralar ödemek zorunda kalmıyorlar ve bu yüzden ailelerinin maddi durumlarını da zorlamamış oluyorlar.

Sizler için bu fırsatı sağlayan yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, ekşi sözlükte okuduklarınızdan çok daha fazla avantaja sahiptir. Mesela burada okuyarak alacağınız diploma YÖK denkliğine sahiptir. Aynı zamanda mavi diploma olması Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinde kabul gören bir iş gücü olacağınızı da ifade etmektedir. Sizlere Avrupa’da okumayı öneriyoruz çünkü iş konusunda sıkıntı çekmeyerek kariyerinizi daha sağlıklı şekilde başlatacaksınız.

Elinizdeki sınav kitapçıklarını bir kenara bırakın ve bir an önce Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile görüşün. Bu kurumlar sizi doğru şekilde yönlendirecek ve kaydınızı yaptıracağınız tek muktedir yerlerdir. Yanlış insanlara itibar etmeden doğru kişilerle görüşmek, en sağlıklı bilgileri almak için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlarından randevu alarak görüşebilirsiniz. Telefon üzerinden de iletişim kurabileceğiniz yetkililere yılın 12 ayı giderek başvuru yapabilirsiniz. Kayıt işlemleri için sadece ön lisans diplomanızın olması yeterli. Bunun dışında pasaportunuzun olması ve transkriptinizi çıkarmanız dışında sizden istenen herhangi bir zorunluluk da yoktur.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır:

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgâh
  • Pasaport

Yurtdışı Üniversiteleri Dikey Geçiş Ekşi

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!