Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ders Saydırma ve Ders Muafiyeti

Yurtdışı Üniversitelerinde DGS Ders Saydırma

Yurtdışı Üniversitelerinde DGS Ders Saydırma

Eğitim hayatını kaliteli ve Avrupa standardında sürdüren yurtdışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, herhangi bir ön lisans programından seçtikleri bir bölümde lisans tamamlamak isteyen öğrencilere de umut oluyor. Sınavlardan bunalan, kurslara avuç dolusu para harcayan. İstedikleri taban puanı alamadıkları için okumak istedikleri bölümlere dikey geçiş yapamayan ve hayata küsen çok sayıda gencimiz var. Ülkemizdeki koşullarda aradığını bulamayan gençlerimiz artık üniversitelerimizde dikey geçiş ders saydırma ve ders muafiyeti kapsamında istedikleri eğitime de başlayabiliyorlar. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: dikey geçiş yaptığınız anda 3.sınıftan başlıyorsunuz. Ders saydırma ve ders muafiyeti konusunda da herhangi bir endişeye kapılmanız yersiz çünkü üniversitede Avrupa kredi transfer sistemi uygulandığı için gördüğünüz dersleri bir daha almak zorunda kalmazsınız. Yani ne sene kaybınız olur ne de zaman kaybınız.

Başvuru işlemlerini yapacağınız Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçtiğinizde konuya ilişkin daha detaylı bilgi alabilecek. Senenin 12 ayı boyunca da başvurunuzu yaptırabileceksiniz. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş ders saydırma ve ders muafiyeti konusunu kafanıza takmanıza gerek kalmadan sınavsız şekilde hemen eğitiminize başlayacaksınız. Alacağınız mavi diploma ülkemizde de geçerli olacağı gibi hiçbir dersi eksik görmeyeceksiniz.

Üniversiteye başvururken bir avantajınız daha olacak. Bilindiği gibi ülkemizde herhangi bir devlet üniversitesinde dahi oldukça yüklü, aileleri ekonomik anlamda zorlayan harç ücretleri alınmaktadır. Oysa anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş ders saydırma ve ders muafiyeti olduğu gibi ekonomik anlamda da sizleri yormayan ücretler alınmaktadır. Yıllık ödeyeceğiniz ücret makul bir ücret olduğu için bu denli kaliteli bir eğitimi çok ucuza alacak, ailenizi de zor durumda bırakmadan istediğiniz bölüme kayıt yaptırabileceksiniz. Konuyla ilişkili olarak detaylı bilgi alacağınız Eurostar ofisleri dışında dilerseniz sizinle aynı koşullara sahip olan ve hala Priştine Universum Üniversitesinde okuyan Türk öğrencilerle de Facebook üzerinden yahut sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilir, aklınıza takılan konuları onlara sorabilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Üniversitelerinde DGS Ders Saydırma Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgah
  • Pasaport
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!