Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümleri Puanları

Yurtdışı Üniversiteleri DGS Puanları

Yurtdışı Üniversiteleri DGS Puanları

Eğitim sürecindeki gençlerimizin internet üzerinden en çok aradığı, bilgi almaya çalıştığı konulardan biri de dikey geçiş sınavları ve puanları hakkında oluyor. Okudukları 2 yıllık ön lisans bölümlerinden, kendilerine daha iyi iş imkanları sunacak, eğitimlerini artıracak bir lisans bölümüne geçmek isteyenler ne yazık ki ülkemizde DGS sınavlarına takılıyorlar ve çoğu öğrenci dilediği gibi puan alamadığı için istediği 4 yıllık lisans programına geçiş yapamıyor. Üstelik tek sıkıntı bu da değil bir de taban puan almak, bazı üniversitelerde de İngilizce gibi yabacı dil sınavlarında da başarılı olmak gerekiyor. Kendilerini birden yoğun bir stresin içinde bulan gençlerde geleceğe umutsuz bir bakış oluşuyor. Ülkemizdekinin aksine yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş bölümleri puanları ise sınav olmadığından söz konusu bile değil. Kesinlikle herhangi bir puan, herhangi bir sınav olmadan seçtiğiniz bölümlerde eğitim alma şansını yakalamanız bu kadar basit.

Mimarlık, Hukuk ve Mühendislik fakültelerinde çok sayıda bölüme dikey geçiş yaptırabilirsiniz. Üniversitede uygulanan Avrupa Kredi Transfer sistemi de öğrenciler için bir başka kolaylık kapısını aralıyor. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş bölümleri puanları olmadığı gibi öğrenciler Türkiye’de aldıkları eğitimde gördükleri ortak derslerden burada da muaf olabiliyor, yalnızca seçtikleri bölümün farklı dersleri varsa eğitimleri esnasında onları alıyorlar.

Yıllık ücretin makul bir ücret olması üniversiteli gençlere çok önemli fırsatlar sunuyor. Her şeyden önce ailenizin ve sizin ekonomik anlamda daha rahat etmenizi sağlayacak bir ücret ödüyorsunuz ve paranız cebinizde kalıyor. Avrupa’da okumanızındır. Mezun olduğunuzda alacağınız mavi diplomayla iş alanında ne denli önemli avantajlara döneceğini ise söylememize gerek yok. Üniversite YÖK tarafından tanındığı için diplomanızın Türkiye’de geçerli olup olmayacağını da dert etmeyin. Üniversitelerimizin dikey geçiş bölümleri puanları ile ilgili bilmeniz gereken bir şey de sınava girmenize gerek olmadığı yılın 12 ayı boyunca başvuruda bulunabildiğinizdir. Daha fazla bilgi almak, kayıt işlemleriniz yaptırabilmek için tek yetkili Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile görüşerek hayallerinize en yakın zamanda kavuşabilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgah
  • Pasaport

Yurtdışı Üniversiteleri DGS Puanları

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!