Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş ve Askerlik Tecil İşlemleri

Yurtdışı Üniversiteleri Askerlik Tecil

Yurtdışı Üniversiteleri Askerlik Tecil

Dikey geçiş yapmak isterken karşınıza askerlik gibi bir sorun çıkmasından endişe etmenize gerek yok. Ülkemizde mevcut yasal düzenlemeler sayesinde üniversitelerde 5 yıl ve üzerinde süren öğrenimlerde alınan diplomalardan sonra pek çok öğrenciye tehir yapması için müsaade edilmektedir. Yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde dikey geçiş ve askerlik tecil işlemleri için önemli olan asker kaçağı durumuna düşmemiş olmanızdır. Eğer askerlik zamanınız geldi ise ya da tehir işlemi yapmanız gerekiyorsa hemen size en yakın bir elçiliğe veya konsolosluğa giderek tecil işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yoklama kaçağı olmamamız yani bakaya kalmamış olmanız gerekir. Yurt dışına öğrenim amaçlı gitmek isteyen lisans tamamlama başvurusu yapacak öğrenciler Türkiye’deki Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Öğrenciliği Tanıma Birimi’ne başvurarak tüm işlemlerini yapabilirler. Bu süreç 10 gün civarı sürmektedir.

Dikey geçiş sınavlarına girmeden siz de lisans tamamlama kaydı yaptırmak istiyorsanız mutlaka askerlik tecil işlemlerinizi yaptırmalısınız. Milli Eğitim’in ilgili makamlarına yapacağınız başvuruların neticelenmesi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bir yazı gönderilir ve bu sayede tecil işlemleriniz de gerçekleşmiş olur, siz de kaydınızı kolayca yaptırabilir, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz öğrenim hayatınıza başlamış olursunuz. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ve askerlik tecil işlemleri çok fazla vaktinizi alabilir ve siz bu tip işlemlerle uğraşmak istemeyebilirsiniz. Zamanınızı daha değerli şeylerle geçirmek isterseniz ve aynı zamanda askerlik tecil işlemlerinizin de hallolmasını istiyorsanız bu durumda mutlaka üniversite tarafından yetkilendirilen ve bugüne değin pek çok öğrencinin askerlik tecil işlemlerini sorunsuz şekilde yapan Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları ile irtibata geçebilirsiniz.

Dikey geçiş yaparken gerek duyulan tüm işlemleri ve yasal evrakları sizin yerinize halledecek olan Eurostar Yurtdışı Eğitim yetkilileri sizin zamanınızı en doğru şekilde kullanmanız için ellerinden geleni yapacaklardır. Yıllardır her türlü işlemleri büyük bir profesyonellikle yerine getirmiş olan öğrencilerin yurt dışındaki işlemlerini sorunsuz halleden Eurostar ile siz de eğitim hayatınızı en sorunsuz şekilde başlatabilirsiniz. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ve askerlik tecil işlemleri ve eğitiminiz ile ilgili her türlü konuda bizimle irtibata geçebilir, size yakın ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışı Üniversiteleri Askerlik Tecil Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgah
  • Pasaport
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!