Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Sınavı Tercih Rehberi

Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Sınavı Tercih Rehberi

Mezun olduğunuzda siz de iyi iş imkânlarına sahip olmalı ve iş bulmak konusunda sıkıntı çekmemelisiniz. Ekonomik koşulların herkes zorladığı günlerde sahip olduğunuz diplomanın ayrıcalıkları olması elbette iş imkanları açısından son derece önemlidir. Kosova ülkemizdeki öğrencilere iş konusunda çığır açacak bir davette bulunuyor. Bu güzel ülkenin değerli okullarında okuyarak ülkemizdeki gibi Türkçe bir eğitim alabilir. Yök denkliği olan diplomalarınızla Türkiye’nin tüm kurumlarında işe girebilirsiniz. Ayrıca aynı diploma size Avrupa’da ve dünyada çok sayıda ülkede iş bulma olanağı da sağlamaktadır. Tüm avantajlar bunlarla sınırlı değil elbette, özellikle dikey geçiş yapmak isteyenlere sınavsız kayıt yaptırma imkanı da sunulduğu gibidir. Avrupa kredi transfer sistemi sayesinde herhangi bir dersi yeniden görmek yerine muaf olabileceksiniz. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş sınavı tercih rehberi sizlerin hangi bölümleri seçmeniz gerektiğine veya hangi şartlarda başvuru yapabileceğinize ışık tutmayı hedeflemektedir.

Okulların harç ücretleri ailelerin ceplerini yakmakta ve öğrencilerin harçlıklarını eğitimlerine harcamaları yüzünden zor bir eğitim süreci geçirmelerine neden olmaktadır. Devlet üniversitelerinde dahi avuç dolusu harçlar ödendiği göz önünde bulundurulursa 2500 Euro senelik ücreti olan Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş sınavı tercih rehberi sayesinde siz de hemen kayıtlarınızı yaptırabilir ve öğrenciliğinizi ekonomik şekilde sürdürebilirsiniz. Eğer iki yıllık bir eğitim aldıysanız dikey geçiş yapabileceğiniz belli başlı bölümler Adalet lisans tamamlama, İnşaat mühendisliği, Mimarlık, Makine mühendisliği, Harita, Elektrik, Bilgisayar mühendisliği veya Telekomünikasyon gibi alanlara hemen başvurabilir ve eğitiminize 3. sınıftan başlayıp yıl kaybı yaşamazsınız.

Tüm bu eğitimleri almak için sizleri sınava sokmayan, ön koşullar sürmeyen Kosova Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş sınavı tercih rehberi sayesinde artık siz de Avrupa’da okuyan diğer öğrencilerle aynı koşullara ve tabi ki aynı imkanlara sahip olacaksınız. Türkiye’den giden ünlü profesörlerin verdikleri eğitimler ülkemizde kini aratmayan bir kalitede olduğu gibi tüm dersler de Türkçedir. Eğer sınavlardan bıktıysanız ve bir an önce eğitiminize başlamak istiyorsanız yapacağınız ilk iş size en yakın yetkilendirilmiş Eurostar ve Point Yurt dışı eğitim kurumları ile iletişime geçmek uzman danışmanlarla tanışarak eğitim hayatınızı en sağlıklı şekilde başlatmak olmalıdır

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi, MYO Transkripti, İkametgah ve Pasaport

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!