Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ders Saydırma ve Ders Muafiyeti

Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ders Saydırma ve Ders Muafiyeti

Eğitim hayatını kaliteli ve Avrupa standardında sürdüren Priştine Universum Üniversitesi, herhangi bir ön lisans programından seçtikleri bir bölümde lisans tamamlamak isteyen öğrencilere de umut oluyor. Sınavlardan bunalan, kurslara avuç dolusu para harcayan. İstedikleri taban puanı alamadıkları için okumak istedikleri bölümlere dikey geçiş yapamayan ve hayata küsen çok sayıda gencimiz var. Ülkemizdeki koşullarda aradığını bulamayan gençlerimiz artık Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ders saydırma ve ders muafiyeti kapsamında istedikleri eğitime de başlayabiliyorlar. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: dikey geçiş yaptığınız anda 3.sınıftan başlıyorsunuz. Ders saydırma ve ders muafiyeti konusunda da herhangi bir endişeye kapılmanız yersiz çünkü üniversitede Avrupa kredi transfer sistemi uygulandığı için gördüğünüz dersleri bir daha almak zorunda kalmazsınız. Yani ne sene kaybınız olur ne de zaman kaybınız.

Başvuru işlemlerini yapacağınız Eurostar ve Point Yurt dışı eğitim kurumları ile irtibata geçtiğinizde konuya ilişkin daha detaylı bilgi alabilecek. Senenin 12 ayı boyunca da başvurunuzu yaptırabileceksiniz. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ders saydırma ve ders muafiyeti konusunu kafanıza takmanıza gerek kalmadan, sınavsız şekilde hemen eğitiminize başlayacaksınız. Alacağınız mavi diploma ülkemizde de geçerli olacağı gibi, hiçbir dersi eksik görmeyeceksiniz. Türk profesörlerin girdiği derslerle ülkemizdeki eğitimden çok daha kaliteli bir öğrenim hayatına da kavuşmuş olacaksınız.

Üniversiteye başvururken bir avantajınız daha olacak. Bilindiği gibi ülkemizde herhangi bir devlet üniversitesinde dahi oldukça yüklü, aileleri ekonomik anlamda zorlayan harç ücretleri alınmaktadır. Oysa Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ders saydırma ve ders muafiyeti olduğu gibi, ekonomik anlamda da sizleri yormayan ücretler alınmaktadır. Yıllık ödeyeceğiniz ücret yalnızca 2500 Euro olduğu için bu denli kaliteli bir eğitimi çok ucuza alacak, ailenizi de zor durumda bırakmadan istediğiniz bölüme kayıt yaptırabileceksiniz. Konuyla ilişkili olarak detaylı bilgi alacağınız Eurostar ofisleri dışında dilerseniz sizinle aynı koşullara sahip olan ve hala Priştine Universum Üniversitesinde okuyan Türk öğrencilerle de Facebook üzerinden yahut sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilir, aklınıza takılan konuları onlara sorabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi, MYO Transkripti, İkametgah ve Pasaport

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!