Priştine Universum Üniversitesi Açık öğretim Aöf Dikey Geçiş

Priştine Universum Üniversitesi Açık öğretim Aöf Dikey Geçiş

Çok merak edilen sorulardan biri de Açık öğretim iki yıllık bölümlerde okuyan öğrencilerin dikey geçiş hakları olup olmadığıdır. Bu öğrenciler de tıpkı diğer ön lisans programlarında okuyanlar gibi dikey geçiş yapma hakkına sahiptirler. Onlar da eğitimlerine 3. sınıftan devam edebilirler. Herhangi bir fark olmadığı gibi, bu öğrencilerimiz için de şartlar aynıdır. Priştine Universum Üniversitesi açık öğretim aöf dikey geçiş yapmak isteyen öğrencilerimizin yapması gerekenler kayıt için 2500 Euro ödemeleri, ki bu rakam senelik ücrettir. Bir de yanlarına diplomalarını alıp, pasaportlarıyla beraber hemen Eurostar yetkilileriyle görüşmeleri gerekir. Daha fazla bir evraka ihtiyaç duyulmadığı gibi, Açık öğretim okuyan gençlerimiz de herhangi bir dikey geçiş sınavına girmeyecekler, yabancı dil konusunda da endişelenmeleri gerekmeyecektir. Kendilerine sunulan bu imkân sayesinde hemen eğitimlerine başlayabilecekleri için uzaktan eğitim alma şansına da sahip olacaklar, hayatlarını bozmak düzenlerinden ayrılmak durumunda da kalmayacaklardır.

Diğer uzaktan eğitim alan öğrenciler gibi, Açık öğretim bölümlerinde okuyan öğrencilerimiz de iki yıllık lisanslarını dilerlerse Mimarlık, Bilgisayar mühendisliği, Makine mühendisliği veya İnşaat mühendisliği gibi bölümlerde tamamlayabilirler. Sadece sınavlara girip çıkarak eğitimlerini üçüncü sınıftan itibaren devam ettirebilirler Daha önce gördükleri dersleri yeniden almak ve bu derslerin sınavlarına girmek zorunda da değiller çünkü okulda Avrupa kredi transfer sistemi olduğu için görülmüş derslerden muaf olunur ve sadece farklı derslerin eğitimlerine devam edilir.

Koşullarınız uzaktan eğitim almak veya sadece sınavlara girerek eğitiminizi sürdürmenize olanak sağlıyorsa siz de artık öğrenim hayatınızı Avrupa standartlarına taşıyabilirsiniz. Okuduğunu bölümden Priştine Universum Üniversitesi açık öğretim aöf dikey geçiş imkânları sayesinde hayal ettiğiniz bölüme geçebilirsiniz. Siz de diğer öğrenciler gibi Avrupa’nın en iyi okullarından mavi diploma alma hakkına sahip olur ve iş imkanlarınızı genişletebilirsiniz. Nerede olursanız olun ülkemizde bulunan yetkili Eurostar ve Point Yurt dışı eğitim kurumları ile görüşebilirsiniz. Eğitim harç ücreti 2500 Euro’dur ve 12 ay boyunca başvuru yapılabilmektedir. Eurostar yetkililerinden alacağınız bilgiler sayesinde eğitiminizi kesintiye uğramadan sürdürebilir, Avrupa standartlarında dört yıllık lisans diploması alabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek için sizleri geleceğe taşıyan Eurostar ofislerine giderek uzmanlarımızla görüşmelisiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi, MYO Transkripti, İkametgah ve Pasaport

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!