Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ekşi

Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ekşi

İnternette dolaşanlar son zamanlarda sıklıkla Ekşi sözlük yazarlarının bolca bahsettiği Kosovanın ile ilgili entryleri okuyorlar. Okulların avantajlarından, öğrencilerin sorunsuz aldıkları eğitimlerden bahseden ekşi sözlük elbette dikey geçiş yapmak isteyen veya bu okullarda eğitim almak için başvuru hazırlığı yapan gençlerin de ilgisini çekiyor. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ekşi yazarları tarafından sıklıkla işleniyor. Bunun nedeni okulun eğitim sisteminde Dgs benzeri bir sınavın olmamasıdır. Bu yüzden pek çok Türk öğrencimiz okullara rağbet gösteriyor ve dikey geçiş yaparak eğitimlerini 4 yıllık lisans düzeyine çıkartabiliyorlar. Ülkemizdeki sistemin dışına çıkmak, kendilerine yatırım yapmak, Avrupa’da ekonomik şartlarda lisans eğitimi tamamlamak isteyenler için bu önemli fırsatı kaçırmamak gerekiyor. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ekşi yazarlarının da bahsettiği gibi sınavsız ve senelik 2500 Euro gibi uygun rakamlardan oluşan harç bedellerini kapsıyor. Öğrenciler yurt dışında okumak için avuç dolusu paralar ödemek zorunda kalmıyorlar ve bu yüzden ailelerinin maddi durumlarını da zorlamamış oluyorlar.

Sizler için bu fırsatı sağlayan Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ekşi sözlükte okuduklarınızdan çok daha fazla avantaja sahiptir. Mesela burada okuyarak alacağınız diploma Yök denkliğine sahiptir. Aynı zamanda mavi diploma olması Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinde kabul gören bir iş gücü olacağınızı da ifade etmektedir. Sizlere Avrupa’da okumayı öneriyoruz çünkü hem Türkçe eğitim alacaksınız, hem iş konusunda sıkıntı çekmeyerek kariyerinizi daha sağlıklı şekilde başlatacaksınız.

Elinizdeki sınav kitapçıklarını bir kenara bırakın ve bir an önce Eurostar ve Point Yurt dışı eğitim kurumları ile görüşün. Bu kurumlar sizi doğru şekilde yönlendirecek ve kaydınızı yaptıracağınız tek muktedir yerlerdir. Yanlış insanlara itibar etmeden doğru kişilerle görüşmek, en sağlıklı bilgileri almak için hemen Eurostar danışmanlarından randevu alarak görüşebilirsiniz. Telefon üzerinden de iletişim kurabileceğiniz yetkililere yılın 12 ayı giderek başvuru yapabilirsiniz. Kayıt işlemleri için sadece ön lisans diplomanızın olması yeterli. Bunun dışında pasaportunuzun olması ve transkriptinizi çıkarmanız dışında sizden istenen herhangi bir zorunluluk da yoktur.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi, MYO Transkripti, İkametgah ve Pasaport

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!