Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ek Yerleştirme ve Ek Tercihler

Priştine Universum Üniversitesi Dikey Geçiş Ek Yerleştirme ve Ek Tercihler

Yurt dışında okumaya niyetlenen ve lisans tamamlama programlarına dahil olmak isteyen öğrenciler en çok herhangi bir sınava girip girmeyeceklerini veya taban puan almaları gerekip gerekmediğini bilmek istiyorlar. Ülkemizdeki sınav sisteminin ezdiği gençlerin kafası bu konuda hayli karışık olabiliyor. 20 yıldan uzun bir süredir gençlerin umutlarını tazeleyen, onlara Avrupa’nın en seçkin okullarında okuma fırsatı sunan ve her türlü başvuru ve kayıt işlemlerini yapan Eurostar ve Point Yurt dışı eğitim kurumları sizler için de Kosova’dasınavsız bir eğitim alma şansı sunuyor. Tarihi ve kültürüyle gençlerin en rahat ettiği ülkelerden olmasının yanı sıra üniversiteleri ile de göz dolduran Kosova’da siz de artık dikey geçiş yaparak eğitiminizi 4 yıllık lisans programıyla bitirebilirsiniz. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ek yerleştirme ve ek tercihler konusunda hiçbir endişe duymanıza gerek yok. Ek yerleştirme ve ek tercihler bir sınava girmeniz halinde söz konusu olduğu için sizler bu durumlardan muaf olacak ve bu tip bir değerlendirmeye maruz bırakılmayacaksınız.

Sınavsız bir başvuru ve kayıt imkanınız olmasının avantajını da ek yerleştirme bekleyerek geçirmeyeceğiniz zamanınızı direkt olarak 3.sınıftan eğitime başlayarak yaşayacaksınız. Hukuk, Mimarlık veya Mühendislik gibi lisans alanlarından yapacağınız tercihlerle hayatınızı çok daha iyi bir kariyere taşıyacaksınız. Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ek yerleştirme ve ek tercihler şartı olmadan sizlere mezun olduğunuzda Yök tarafından da denkliğe sahip mavi bir diploma verilecek eğitimleri ile büyük bir şans sağlıyor. Bu ayrıcalığı kullanarak meslek hayatınıza ister Avrupa’da, isterseniz Türkiye’de devam edebileceksiniz.

Daha fazla bilgi almak, Kosova’da okuyan öğrencilerle görüşmek veya ülkenizden giden ve ders veren Türk profesörlerinden fikir almak için Facebook adresimizi kullanabilir, Sosyal medya üzerinden ülke, şehir ve üniversite hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Aynı zamanda Eurostar ofislerine giderek de Priştine Universum Üniversitesi dikey geçiş ek yerleştirme ve ek tercihler olmadan nasıl geçiş yapabileceğinizi sorabilir, yılın 12 ayı bu ofislerden kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Senelik sadece 2500 Euro ödeyerek 4 yıllık lisans eğitiminize hemen başlayabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi, MYO Transkripti, İkametgah ve Pasaport

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!